Tworzenie stron internetowych Zielona Góra 1

Tworzenie stron internetowych Zielona Góra

W Zielonej Górze zapewne jest wiele firm, które zajmują się projektowaniem stron internetowych. Wybór nie jest do końca łatwy z wielu powodów. Jednym z nich jest to, że większość ludzi:

  • nie zna się na językach programowania
  • ma minimalną (bądź żadną) wiedzę na temat stron internetowych
  • nie wie na czym polega proces ich projektowania

Te i inne powody sprawiają, że mimo chęci posiadania strony internetowej dla swojej firmy w Zielonej Górze wiele osób boi się wykonać pierwszy krok.

Poniżej przedstawiam parę pytań, które warto zadać właścicielom firmy, która tworzy strony www.

Czy oferta obejmuje serwer, na którym będzie umieszczona strona internetowa?

Jest to ważne pytanie, ponieważ bez serwera nie będziemy w stanie zobaczyć swojej strony internetowej w przeglądarce lub na telefonie komórkowym. Serwer to komputer dzięki, któremu możemy połączyć swoją domenę z plikami, które tworzą stronę www.

Serwery zwykle są płatne miesięcznie lub rocznie. Dlatego pamiętajmy o tym.

Zielona Góra

Czy firma z Zielonej Góry, która projektuje strony www pomoże nam w kupnie domeny?

Domena jest to adres, który wpisujemy w przeglądarce internetowej aby zobaczyć daną stronę. Np. Google.com jest to adres firmy, która pomaga nam znaleźć informacje w internecie. Innym przykładem może być wpisanie w wyszukiwarkę praca tworzenie stron co spowoduje, że zobaczymy listę domen, które wypozycjonowały się pod tą frazę. Warto przemyśleć nazwę swojej domeny i skonsultować się z firmą, z którą będziemy chcieli współpracować przed jej kupieniem a zaoszczędzi to nam wiele czasu i możliwe, że pieniędzy.

Czy będziemy mogli mieć własny adres e-mail połączony z naszą domeną?

W momencie projektowania strony warto też wziąć pod uwagę założenie swojego adresu e-mail na naszej nowej domenie, która będzie nas kierowała do naszej strony internetowej. Własny adres e-mail ma wiele plusów, jednym z nich jest to, że nasi klienci będą widzieć w swojej skrzynce pocztowej, że e-mail przyszedł właśnie od nas ponieważ będzie on zawierał naszą domenę w swoim adresie.

Czy jest możliwość spotkania się w Zielonej Górze w sprawie omówienia projektu strony internetowej?

Warto również zadać to pytanie. Jak wiadomo indywidualne spotkanie, na którym będziemy mogli zadać powyższe lub inne pytania pomoże nam rozwiać nasze wątpliwości i spowoduje, że proces stworzenia naszej strony www będzie bardziej przyjemny.