5 sposobów promocji swojej strony internetowej dzięki którym zyskasz więcej klientów 1

5 sposobów promocji swojej strony internetowej dzięki którym zyskasz więcej klientów

Na przestrzeni lat zmieniło się podejście ludzi i firm odnośnie promocji swojej strony internetowej. To co kiedyś było uznawane za dobre praktyki dzisiaj może spowodować, że nasza strona internetowa spadnie w wynikach wyszukiwania Google. Firmy tej wyszukiwarka – Chrome – używana jest przez większość ludzi online. Znaczy to, że Google tak naprawdę wyznacza nam dzisiaj odpowiednie sposoby promocji naszej strony internetowej dzięki którym możemy rozwijać naszą firmę lub markę online.

Na szczęście patrząc na inne wirtyny www, które cieszą się dzisiaj dużą popularnością i śledząc dobre praktyki stosowane w rozwoju stron internetowych możemy zrobić to samo. Poniżej przedstawiam 5 sposobów aby rozwinąć swoją stronę internetową i zyskać więcej klientów

1.Tworzenie i publikacja filmów na YouTubie

Każda firma, biznes czy osoba indywidualna, która prowadzi swoją działalność wie o tym co robi więcej niż większość ludzi ponieważ spędziła wiele lat na uczenie się o swoim fachu. Można to łatwo wykorzystać aby podnieść swoją pozycję na rynku poprzez tworzenie i publikację własnych filmów na YouTubie.

5 sposobów promocji swojej strony internetowej dzięki którym zyskasz więcej klientów 2

Z pewnością potrzeba włożyć w nagrywanie swoich filmików sporo pracy i poświęcić na to dużo czasu, ale warto to robić ponieważ dzięki temu:

 • Nasi klienci mogą się nauczyć cennych rzeczy o naszej firmie
 • Można zbudować z nimi lepszą relację
 • Inne osoby mogą nauczyć się od nas lepszych sposobów pracy

2.Pisanie treści

W dzisiejszych czasach to czego wyszukiwarki potrzebują najbardziej to dobrej jakości treści, które mogą dostarczyć użytkownikom dokładnie tego czego szukają. Poprzez pisanie tekstów na temat swojej branży lub tego czym się zajmujemy możemy w łatwy sposób dotrzeć do nowych klientów lub nawiązać współpracę z innymi biznesami.

Nie trzeba być poetą lub pisarzem aby pisać artykuły. Wystarczy odrobinę chęci i wytrwałości aby rozbudować blog na swojej stronie internetowej co podniesie naszą pozycję na rynku.

5 sposobów promocji swojej strony internetowej dzięki którym zyskasz więcej klientów 3

W każdym mieście, mniejszym lub większym jest jest wiele firm i biznesów świadczących różne usługi. Np. Zielona Góra, miasto liczące około 140 tyś. mieszkańców posiada wiele fabryk, firm i biurowców, które chcą się rozwijać online. Mogą to spokojnie zrobić właśnie poprzez pisanie treści o swoim fachu i zamieszczanie ich na blogu na swojej stronie internetowej.

Podstawowe korzyści wynikające z posiadania dobrej jakości treści na swojej stronie to:

 • Darmowa forma promocji w wyszukiwarkach i w mediach społecznościowych takich jak Facebook
 • Podniesienie swojej pozycji na rynku poprzez pokazanie swojej ekspertyzy
 • Znalezienie nowych klientów
 • Nawiązanie współpracy z innymi biznesami i organizacjami

3.Rozwijanie swojej obecności w mediach społecznościowych

Obecnie większość ludzi posiada swoje telefony komórkowe co sprzyja popularności takich serwisów jak:

 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter

Dzisiaj wszyscy “shareują, lajkują” i “emotikują” używając mediów społecznościowych co otwiera nam kolejną drogę do promocji swojej strony internetowej. Bardzo często ludzie szukają rekomendacji u swoich znajomych lub rodziny przed podjęciem decyzji o kolejnym zakupie. Dlatego ważne aby umacniać swoją pozycję np. na Facebooku aby nasi klienci mogli znaleźć właśnie te rekomendacje o kolejnym zakupie u nas.

5 sposobów promocji swojej strony internetowej dzięki którym zyskasz więcej klientów 4

Ważne aby Twoja firma miała swoją stronę na Facebooku aby można było dotrzeć właśnie do tych ludzi, którzy spędzają tam wiele czasu i szukają różnych produktów lub informacji.

4.Reklama w wyszukiwarkach

Kolejnym często wykorzystywanym sposobem podczas marketingu swojej strony internetowej jest reklama w wyszukiwarkach lub będąc bardziej ścisłym w Google ponieważ jak pisałem wyżej wyszukiwarka tej firmy – Chrome – jest używana przez większość ludzi online.

Oczywistym minusem tego sposobu na marketing jest koszt jaki trzeba ponieść na reklamę, ale przy odpowiedniej strategii bardzo możliwy jest zwrot z naszej inwestycji, do czego wszyscy dążymy.

Przed przystąpieniem do reklamy w Google zawsze warto o tym poczytać aby dowiedzieć się czego należy unikać aby reklama nasza miała najlepszy dla nas efekt.

5.Wizytówki, plakaty itp.

To o czym często właściciele internetowych biznesów zapominają jest fizyczny świat poza naszym monitorem, który ciągle dostarcza wielu sprawdzonych sposobów rozwoju swojej firmy.

Poprzez umieszczenie informacji o naszym biznesie wraz z jego domeną internetową na:

 • Wizytówkach
 • Plakatach
 • Bilbordach

Można trafić do nowych klientów, którzy spędzają mniej czasu na internecie np. w samochodach lub podróżując. Również dzięki przypadkowo spotkanej osobie możemy nawiązać nową relację biznesową mając ze sobą wizytówkę, którą możemy zawsze rozdać